Lista Szkoleń

Cisco CCNA

Poniżej przedstawiamy opis prowadzonych przez nas szkoleń sieciowych.

Szkolenie Cisco CCNA (Design & Build Enterprise Networks)

Poziom szkolenia to Cisco CCNA. Kurs jest specyficzny, bo skonstruowany tak, aby skutecznie wytrenować Ciebie lub Twój zespół IT z podstaw sieci Ethernet / IP w ciągu kilku dni. Skąd pomysł? Nie każdy może pozwolić sobie na uczęszczanie do Akademii Sieci Cisco przez dłuższy okres w roku, co więcej, bardzo często wiedza i umiejętności praktyczne potrzebne są jak najszybciej, aby np.:

  • przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Network Admin / Network Engineer
  • objąć skutecznie zadania administratora sieci po poprzedniku
  • podnieść kwalifikację działu IT w firmie
  • przygotować się w laboratorium do egzaminu CCNA

Formuła szkolenia, czyli skondensowana teoria (tylko niezbędna) oraz maksimum praktyki umożliwia przeprowadzenie skutecznych warsztatów, po których wyjdziesz wiedząc i potrafiąc na konsoli dużo więcej.  Design & Build Enterprise Networks zakresem materiału pokrywa się z kursem Cisco CCNA, a więc na szkoleniu płynnie przechodzimy przez poniższe zagadnienia:

  • Network Fundmentals
  • LAN Switching Technologies
  • Routing Technologies
  • WAN Technologies
  • Infrastructure services
  • Infrastructure management

  

 

Szkolenie BGP (BGP for Enterprise WAN & Internet Edge)

Warsztaty BGP for Enterprise WAN & Internet Edge to 3-dni intensywnego labowania z BGP. Na szkoleniu poznasz techniki manipulacji trasami i prefiksami, nauczysz się diagnozować sesje BGP i zrozumiesz BGP na tyle aby wiedzieć dlaczego w tablicy routinggu RIB pojawił się wpis od sąsiada A, a nie od sąsiada B. Na kursie poruszamy implementacje BGP na styku organizacji z siecią Internet oraz zastosowania w sieciach WAN Enterprise. Omówimy też kontekst BGP w sieciach operatorskich, ale tylko tyle, abyś zrozumiał wpływ tego co robi z ruchem BGP operator na zachowanie i politykę routingu klienta końcowego.

  

 

Szkolenie Enterprise VPN. Design, Build & Operate

To szkolenie to prawadziwy “Deep Dive” w zagadnienia VPN. Chyba każdy kto zarządza siecią w swojej firmie rozumie zarówno potrzebę istnienia rozwiązań pozwalających pracować użytkownikom zdalnie, czyli VPN remote access, jak również potrzebę połączenia rozproszonych lokalizacji firmy. Na szkoleniu przygotowanym i prowadzonym przez Marcina, instruktora mającego za sobą setki skonfigurowanych (i działających!) połączeń VPN różnej maści i różnych producentów dowiesz się jak działa tunelowanie, co to jest GRE, DH5, czy ESP oraz czy i kiedy warto używać rozwiązań VPN SSL, a może IPSec? Szkolenie oparte jest o rozwiązania Cisco Systems dlatego zrozumiesz, zaprojektujesz i skonfigurujesz samodzielnie GETVPN, DMVPN, Site2Site VPN, Remote Access z użyciem Cisco Anyconnect, czyli wszystko, co przyda Ci się w projektowaniu środowisk bezpiecznej transmisji w dzisiejszych sieciach. Omówimy też najnowszą propozycję rynku w zakresie SD-WAN, czyli Software Defined WAN i zastanowimy się jak może wpłynąć na rozwój usług operatorskichi i czy rzeczywiście SD-WAN to to, co musisz mieć u siebie?!

  

 

Szkolenie Cisco ISE (Securing Network Access with Cisco ISE)

Szkolenie “Securing Network Access with Cisco ISE” nauczy Cię projektować i konfigurować rozwiązania bezpieczeństwa oparte o Cisco Identity Services Engine. Nauczysz się i skonfigurujesz 802.1X dla sieci Wireless i Wired, poznasz różnice między PEAP i EAP-TLS, zbudujesz reguły autoryzacyjne na bazie przynależności do grup AD, zobaczysz jak efektywnie konfigurować porty na przełącznikach, wdrożysz sieć gościnną z captive portalem klasy enterprise, czy podłączysz ISE do Active Directory i popracujesz z certyfikatami X.509. Dowiesz się jak zintegrować ISE z rozwiązaniami VPN remote access i zobaczysz dlaczego ISE jest rewelacyjne jako centralny punkt kontroli wszelakich dostępów do infrastruktury sieciowej. Dodatkowo poruszymy i przelabujemy zagadnienia network devices hardening, dzięki którym zobaczysz, o czym warto pamiętać aby zabezpieczyć solidnie sieć klasy enterprise, czyli czy warto używać uRPF, CoPP, Routing Authentication, czy DHCP Snooping.

  

 

Szkolenie Cisco ASA & ASA FirePOWER Services

Szkolenie jest przeznaczone dla administratorów sieci, specjalistów IT, inżynierow sieciowych i specjalistów z działów bezpieczeństwa. Aby wynieść maksymalne korzyści po 3 dniach kursu, zalecane jest posiadanie wiedzy min. na poziomie Cisco CCNA. Na szkoleniu omawiamy dogłębnie mechanizmy statefull firewalling, w szczególności adaptive security algorithm i analizujemy techniki efektywnej kontroli ruchu. Uczestnicy uczą się projektować i konfigurować linię zabezpieczeń w odniesieniu do realiów, pracować z Command Line Interface w procesie troubleshooting, logować ruch i tropić przyczyny incydentów bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że ocena uczestników na bazie przepytanych 14 uczestników, którzy już je ukończyli w skali 1 do 5 wynosi 5 !!!

 

Szkolenie Enterprise Wireless Advanced

Ten unikalny kurs łączy w sobie podstawy teoretyczne transmisji radiowej, fundamenty standardów sieci Wireless LAN wraz z praktycznymi warsztatami z pomiarów, planowania i rozwiązywania problemów z sieciami WiFi. Warsztaty w części praktycznej koncentrują się na konfiguracji sieci enteprise WiFi na przykładzie Cisco Wireless. Po naszym kursie zrozumiesz jak działają systemy bezprzewodowe, a także nauczysz się planować, projektować i konfigurować rzeczywiste sieci typu Enterprise WiFi.

Prawdziwym odstępstwem od sztampy jest połączenie na tym kursie wiedzy i doświadczenia dwóch trenerów, którzy warsztaty prowadzą wspólnie. Jeden z nich jest ekspertem od systemów radiowych i zajmuje się obszarami research & development, a drugi jest architektem sieciowym i certyfikowanym trenerem Cisco Systems.